GİZLİHAZİNELER DEFİNECİLER AKADEMİSİ
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» 2013 -OCAK AYI İŞTİMASI YAPALIM Bİ GARDAŞLARDAN KİMLER VAR.
Çarş. Tem. 06, 2016 10:29 am tarafından korasoglu

» 14-mart-2015
C.tesi Mart 14, 2015 8:32 am tarafından BORAN38

» KARE-DİKDÖRTGEN OYMALAR ve ÇÖZÜM UYĞULAMALARI
Ptsi Eyl. 29, 2014 5:08 am tarafından kılıç3838

» sümbül...
Salı Eyl. 02, 2014 12:36 pm tarafından Battal Ebrail

» taşın üçgen şeklinde delinmesi bir define işareti midir?
Çarş. Ara. 18, 2013 8:05 am tarafından 56476364528

» deneme
C.tesi Kas. 23, 2013 7:54 pm tarafından CANTAR

» buldugumuz bir taş
Ptsi Eyl. 09, 2013 3:54 am tarafından cansu

» Eski rum evleri ve definesi
Ptsi Eyl. 09, 2013 3:46 am tarafından cansu

» kaya işaretler
Cuma Eyl. 06, 2013 10:30 am tarafından kurt ini

» taştan daire ve dörtgen
C.tesi Haz. 29, 2013 12:38 am tarafından yousef

Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 114 kişi Cuma Nis. 24, 2015 10:17 am tarihinde online oldu.
RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

BİR DOĞA GEZİSİ ESNASINDA RASTLADIKLARIM

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 BİR DOĞA GEZİSİ ESNASINDA RASTLADIKLARIM Bir Salı Tem. 06, 2010 8:55 pm

kurt ini

Uploaded with ImageShack.us

merdivenlerin karşısında bir in gibi doğalmı acaba

ustalar devamı gelecek

2 Geri: BİR DOĞA GEZİSİ ESNASINDA RASTLADIKLARIM Bir Çarş. Tem. 07, 2010 3:22 am

styla

selam usta. Anladığım kadarıyla koltuk taşı ve inilen merdiven var fotolarında. Devamı ne zaman gelir ?

3 Geri: BİR DOĞA GEZİSİ ESNASINDA RASTLADIKLARIM Bir Çarş. Tem. 07, 2010 3:25 am

styla

özellikle o son 2 fotonun daha detaylısını cekebilirmisin kurtini abim.

4 Geri: BİR DOĞA GEZİSİ ESNASINDA RASTLADIKLARIM Bir Çarş. Tem. 07, 2010 3:27 am

styla

farkettiysen son fotadaki kayanın altındaki kumlarında farklı oldugunu göreceksin.

5 Geri: BİR DOĞA GEZİSİ ESNASINDA RASTLADIKLARIM Bir Çarş. Tem. 07, 2010 6:34 pm

kurt ini

stila kardeşim son foto benimde dikkatimi çekti sanki mağara girişi gibi ve içeri bir kamyon 03 inşaat kumu dökülmüş.
ancak bunadaki kaya yapısı mevsim sel etkilerden olsa gerek çürüyünce kum gibi dağılıyor tabi birdaha gittiğimde daha detaylı incelerim
fakat giriş testere dişleri gibi doğalmı bilmem

6 fotoların devamı Bir Çarş. Tem. 07, 2010 7:55 pm

kurt ini

Upload
Uploaded with ImageShack.used with ImageShack.us

tuzaklı kaya olabilirmi

7 Geri: BİR DOĞA GEZİSİ ESNASINDA RASTLADIKLARIM Bir Çarş. Tem. 07, 2010 8:37 pm

styla

selam kurtini abim. Bana göre cok kötü tuzaklar görünüyor cok dikkat et kayalar tamamen tuzaklı düzeltilmiş.
son fotolardan da anlaşılan kaya üzerine konulmuş tuzak kayaların altında ki kayanın içinde bulunan bir mekan
olcak valla bana göre hangi taşı çeksen tamamı gelecek gibi görünüyor . kolay gelsin.

8 sa Bir Perş. Tem. 08, 2010 8:48 pm

kurt ini

styla kardeş burdaki tuzak kolay ancak ondan sonra nereye bakılacak kayaların içinde mekan demişsin toprak altındamı kaya parçasının içindemi acaba

styla

selam Kurtini abim . o ilk merdivenin karsısındaki foto vardı 7ve 8. foto abi sen noktanı oraya koy.
yer altında baska bir kaya icinde bulunan oda olcak ama su an ki fotolarından tam sezemiyorum
doğayı cıplak gözle görmem lazım tek tek fotolarla tahmini bu kadar ama dediğim gibi benim yorumum bu
üstadlarımın bilgileri de seni aydınlatacağı kanaatındayım. daha uzaktan doğayı cekersen o taşlar gözükecek şekilde
o zaman daha derin düşünebilirim. kolay gelsin

10 Geri: BİR DOĞA GEZİSİ ESNASINDA RASTLADIKLARIM Bir Perş. Eyl. 16, 2010 4:01 am

57saraydüzlü37

kurt ini kardeş bu fotograflarda dikkati çeken hayvan yontmalı kaya kertenkele vede diğer başlı olanıda kertenkele kafası bu benim nacizane görsel bakışımdan edindiğim ama arazi yapısı ve bölğesi hakkında detaylı bir arştırma yapmanın bu işin çözümlenmesinde en akılıca yol olduğunu zannediyorum eğer bir isim yakalayabilirseniz gerken araştırmayı yapabilir kaynakları yoklayabiliriz sanırım vede buradan bir fikre ulaşabilirz yoksa hah tamda define işi dersek yanlış olur çünkü alt bölğe su kaynağı olduğundan yaşamsal bölğe olma özellii vede suyun bolluğu ve oradaki nehrin özelliği arasında simgesel bir durumda olabilir hatta olaya timsah olarakda bakarsanız z-sanırım bu bağlantı dahada bi anlam kazanabilir yerinde değerlendirmek vede kaynak taraması lazım vede kannatim bu yöndedir. selametle

11 Geri: BİR DOĞA GEZİSİ ESNASINDA RASTLADIKLARIM Bir Perş. Eyl. 16, 2010 7:34 am

CANTAR

styla demiş ki:selam kurtini abim. Bana göre cok kötü tuzaklar görünüyor cok dikkat et kayalar tamamen tuzaklı düzeltilmiş.
son fotolardan da anlaşılan kaya üzerine konulmuş tuzak kayaların altında ki kayanın içinde bulunan bir mekan
olcak valla bana göre hangi taşı çeksen tamamı gelecek gibi görünüyor . kolay gelsin.

Arkadaşımıza aynen katılıyorum fotografları açabilmek bu güne nasip oldu güzel bir yer ama zor bir yer bir şeyin alınmasını zorlaştırmak için ya çok derine gömersiniz yada üzerine çok miktarda taş yığarsınız her halde anlatmak istediğimi anlamışsınızdır.Merdivenli olan yerin yakın çevresi iyice irdelenmeli bu deniz kenarından toplanan taşların üst üste dizilmesi değil ağır kayaların üst üste dizilmesi amaç alamamanın sağlanılması
saygılarımla

Sanki
bir dinazorun kuyruk kısmı gibi çok ilginç şimdi birisi çıkar derki tamamen doğal bende saydırırım içimden tabii...

http://gizlihazineler.turkforumpro.com

12 Geri: BİR DOĞA GEZİSİ ESNASINDA RASTLADIKLARIM Bir Perş. Eyl. 16, 2010 7:19 pm

kurt ini

57saraydüzlü37 demiş ki:kurt ini kardeş bu fotograflarda dikkati çeken hayvan yontmalı kaya kertenkele vede diğer başlı olanıda kertenkele kafası bu benim nacizane görsel bakışımdan edindiğim ama arazi yapısı ve bölğesi hakkında detaylı bir arştırma yapmanın bu işin çözümlenmesinde en akılıca yol olduğunu zannediyorum eğer bir isim yakalayabilirseniz gerken araştırmayı yapabilir kaynakları yoklayabiliriz sanırım vede buradan bir fikre ulaşabilirz yoksa hah tamda define işi dersek yanlış olur çünkü alt bölğe su kaynağı olduğundan yaşamsal bölğe olma özellii vede suyun bolluğu ve oradaki nehrin özelliği arasında simgesel bir durumda olabilir hatta olaya timsah olarakda bakarsanız z-sanırım bu bağlantı dahada bi anlam kazanabilir yerinde değerlendirmek vede kaynak taraması lazım vede kannatim bu yöndedir. selametle

sa saraydüzlü ustam arazi yapısı ve bölgesi hakkında nasıl bilgi versem bilmiyorum ama o nehir sakarya nehri bölge nehre hakim bir tepede
fotolarda yok ama çok yakın civrda nehir kenarları sulak ve verimli arazi zamanında çeltik çok yapılırdı şimdilerde soğan ve ay çekirdeği bostan vs ekiliyor bu bölgeyi bir yarım ada gibi düşün ırmak (omaj ) işareti gibi ortası bu bölge uzunluk 1 km ye yakın eni yine öyle ancak yaşantı olmuş el işiçiliği işaretten daha ziyade kayaların kendini figür olarak kullanmışlar,bölge iç anadolu bölgenin yeni fotolarını ekleyeceğim,
bir isim yakalamaktan bahsetmişsiniz nasıl bir isim yakalamam gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim yerinde görmek lazım demişsiniz nasıl bir yol izlemek gerekiyorsa onuda yapabiliriz selamlar.

13 fotoların devamı Bir Perş. Eyl. 16, 2010 8:34 pm

kurt ini

Uplo

Uploaded with ImageShack.usaded with ImageShack.us

kaplumbağa veya çökmüş deve olabilir sırt üstünde oyma ve ok işareti var sanırım fotoyu büyütünce gördüm.

çöreklenmiş yılan gibimi acaba

buda bir tuzaklı kaya olabilirmi acaba

arkadaşlar zemin altına indiği söylenilen 11 basamaklı koltuk taşı ile fotoların devamı gelecek

14 resimlerin devamı Bir Perş. Eyl. 16, 2010 10:05 pm

kurt ini

20 ve 21. resim olan anıttaşın 25vaye30 metre arkasında zemin altına 11basamak indiği söylenilen kolkuk yada oturak

Upload

Uploaded with ImageShack.used with ImageShack.us

oturak olabilirmi

15 Geri: BİR DOĞA GEZİSİ ESNASINDA RASTLADIKLARIM Bir Cuma Eyl. 17, 2010 3:46 am

CANTAR

resimleri fotografları 4 er adetli olarak açarmısınız fazla olduğunda uzun zamanda açılım yapıyorlar

16 Geri: BİR DOĞA GEZİSİ ESNASINDA RASTLADIKLARIM Bir Cuma Eyl. 17, 2010 9:11 am

57saraydüzlü37

Kurt ini kardeş kablumbağa dedğin devedir dveye benzerliği özellikle kafası itibariyle daha uygun çünkü kafanın üst tarafı deve burnu çıkıntısı oysa kablumbağada düz olur. ayrıca bu fotolar hep aynı yerdeyse bakıyorum her taşa bir şekil verilmeye çalışılmış sanki nemrut dağındakiler gibi.isim yakalamaktan kastım o bölğenin tarihsel ismi varsa o isimden yola çıkarak o bölğede yaşamış medeniyetin kültürel yapısını incelemek ve bu sayede orada yapılanlar hakkında net bilği edinmeye çalışmak içindi acaba bunlar kültürel bir oluşum mu yoksa define ile ilğili bir olıuşum mu? ama bana sorarsanız daha çok kültürel bir oluşum olduğu izlenimini veriyor nedenmi? adamlar gördükleri her kayaya fiğür vererek bir nevi kaya heykeltraşlığı gibi bir sanatsal uygulama yapmış olabilirler.

17 Geri: BİR DOĞA GEZİSİ ESNASINDA RASTLADIKLARIM Bir C.tesi Eyl. 18, 2010 10:15 am

57saraydüzlü37

http://img64.imageshack.us/img64/8792/1001791c.jpg
cantar ustam bu fotodaki bir kertenkelemi pek benzemesede bana öyle geldi

18 Geri: BİR DOĞA GEZİSİ ESNASINDA RASTLADIKLARIM Bir C.tesi Eyl. 18, 2010 10:20 am

57saraydüzlü37

ustammmm saydırma gel yerinde sayalım mangırları ha Very Happy

19 Geri: BİR DOĞA GEZİSİ ESNASINDA RASTLADIKLARIM Bir C.tesi Eyl. 18, 2010 5:56 pm

CANTAR

yerinde bir tesbit sudan çıkan bir yılan veya kertenkele resimler geç açıldığı için pek dikkat veremedim konuya ama güzel bir yer olduğu düşüncesindeyim.
fazla uzakta değil yılanın altındaki mozaik şeklinde düzenlenmiş kaya gurubunun içinde aranılan üçgen şeklindeki üzerinden kanal inen yer giriş gibi ama alttaki yer daha gerçekçi zira hava akımlarından oksidasyon var gibi.
saygılarımla

20 Geri: BİR DOĞA GEZİSİ ESNASINDA RASTLADIKLARIM Bir Perş. Eyl. 23, 2010 11:21 pm

novanda

oturak taşlarında kol koyma yerlerine bakılır oyna olan taraf yöndür bir tanesini net gördüm direk sırt konulan yerde buda hemen arkasındadır demek oluyor parmak girecek kadar yada parmak koyulacak kadardır merdivenle çıkılan koltukta aynı işlem yapılır fakat herhangi bir murç izi yoksa direk oturak taşlarında karşıya yada ayak uçuna bakılr benim bildiklerim bu kadar birde abi bence o kayalara su serp boşluk tespitine göre nereler çabuk kuruyor nereler geç kuruyor bir bak derim umarım aradığını bulursun

Sponsored content

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]