GİZLİHAZİNELER DEFİNECİLER AKADEMİSİ
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Koltuk Taşı
Cuma Eyl. 01, 2017 11:19 pm tarafından horosanlı

» Scorpion gpr
Ptsi Ağus. 28, 2017 8:17 am tarafından ramses28

» 2013 -OCAK AYI İŞTİMASI YAPALIM Bİ GARDAŞLARDAN KİMLER VAR.
Çarş. Tem. 06, 2016 10:29 am tarafından korasoglu

» 14-mart-2015
C.tesi Mart 14, 2015 8:32 am tarafından BORAN38

» KARE-DİKDÖRTGEN OYMALAR ve ÇÖZÜM UYĞULAMALARI
Ptsi Eyl. 29, 2014 5:08 am tarafından kılıç3838

» sümbül...
Salı Eyl. 02, 2014 12:36 pm tarafından Battal Ebrail

» taşın üçgen şeklinde delinmesi bir define işareti midir?
Çarş. Ara. 18, 2013 8:05 am tarafından 56476364528

» deneme
C.tesi Kas. 23, 2013 7:54 pm tarafından CANTAR

» buldugumuz bir taş
Ptsi Eyl. 09, 2013 3:54 am tarafından cansu

» Eski rum evleri ve definesi
Ptsi Eyl. 09, 2013 3:46 am tarafından cansu

Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi C.tesi Tem. 29, 2017 8:28 am tarihinde online oldu.
RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

noeli kutlayanlar

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 noeli kutlayanlar Bir Cuma Ara. 24, 2010 8:38 am

hattap

selamün aleyküm

bütün dünyada noğel çılgınlığı almış, başını yürürken, bir çok yerde insanlar sömürülüp zulum görmektedir. hatta güzel vatanımızda bu noel sarhoşluğuna kapılmıştır.
hıristiyan dünyasına ait olan noel bazı müslümanlar bilinçsizce sahip çıkmışlardır.bakın ayet ne demektedir
bismillahirrah manirrahıym

Müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinenler, onların yanında izzet (güç ve şeref) mi arıyorlar? Bilsinler ki bütün izzet yalnızca Allah'a aittir. O (Allah), Kitap'ta size şöyle indirmiştir ki: Allah'ın âyetlerinin inkâr edildiğini yahut onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman, onlar bundan başka bir söze dalıncaya (konuya geçinceye) kadar kâfirlerle beraber oturmayın; yoksa siz de onlar gibi olursunuz…” (Nisa 4/139-140.)
Bu ayetlere göre bir Müslüman İslam’a aykırı pek çok adet ve eğlencenin sergilendiği bu tür geceleri kutlayamaz, inancı buna müsaade etmez.

s
“Kim Müslümanların derdini kendine mal etmezse onlardan değildir.” (Hadis-i Şerif)

sMüslümanın kendine has bir kimliği ve kültürü vardır. O kendine has kimliğiyle ayakta durur. İslamın dışındaki kültürlerle ne kadar kaynaşmaya uyuşmaya çalışsa da tamamen onlar gibi olmadıkça onlar ferd olsun cemiyet olsun- Müslümanı benimsemezler. Bir ayette bu konu şöyle vurgulanmıştır:

estauzubillah
“Dinlerine uymadıkça yahudiler de hıristiyanlar da asla senden razı olmayacaklardır. De ki: Doğru yol, ancak Allah'ın yoludur. Sana gelen ilimden sonra onların arzularına uyacak olursan, andolsun ki, Allah'tan sana ne bir dost ne de bir yardımcı vardır.” (Bakara

bu ne garip bir çelişki anlamıyorum kimileri resimdeki insanlar gibi yaşamakta günümüz müslümanlarıda noelin derdine düşmüşler ne garip bir dünya.çok şey var yazılacak ama neme lazım dokunuruz sonra birilerinin canına
ama her nefis mutlakağa her zerrenin hesabı nı verecektir selametle inşallah
Ben DAVASIZ MÜSLÜMANDAN Usandım..!

2 Geri: noeli kutlayanlar Bir Cuma Ara. 24, 2010 8:51 am

aydin-28

biz müslümanlar diger inananların birçok örfünü alışkanlıklarını bayramlarını kutlamayı bir adet haline getirdik.(dogum günü,yaş günü,evlilik yıl dönümü,yılbaşı vs)bizim bayramlarımızı onlar hiç kutluyorlar yaşıyorlarmı acaba.?evet işte insanlar özünden bu şekilde uzaklaştırılır yozlaştırılır,onlar inanmazlar ama bir bakmışsınki onlardan sonra gelen nesiller küpe takıp kırıta kırıta yürümeye başlarlar.bugün bunları görüyor şahit oluyoruz.inşallah benligimizi özümüzü geçmişimizi unutmayan evlatlar yetiştirmek nasip eder mevlam.

3 Geri: noeli kutlayanlar Bir C.tesi Ara. 25, 2010 8:33 am

asel.

Misafir
ne zaman 6 amerikalı bir araya gelir kurbana girer keser bizde o zaman yılbaşı kutlarız.

4 Geri: noeli kutlayanlar Bir Ptsi Ara. 27, 2010 8:22 am

AKBABA

allah razı olsun,emeğinize sağlık.

5 Geri: noeli kutlayanlar Bir Ptsi Ara. 27, 2010 10:12 am

kazanova

s.a sayın hattap kardeş sizden ALLAH razıolsun ağlanacak halimize gülüyoruz saygılarımla.

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]