GİZLİHAZİNELER DEFİNECİLER AKADEMİSİ

AnasayfaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Similar topics
  • » Beyblade Metal Seri hakkında
  • » GEOPHYSICK YERALTI ARAŞTIRMA CİHAZLARI ve METAL DEDEKTÖRLERİ ÇALIŞMA PRENSİPLERİ
  • » Fullmetal Alchemist 2:Brotherhood bölüm 63
  • En son konular
    » sümbül...
    Çarş. Eyl. 03, 2014 1:36 am tarafından Battal Ebrail

» 2013 -OCAK AYI İŞTİMASI YAPALIM Bİ GARDAŞLARDAN KİMLER VAR.
    C.tesi Mart 01, 2014 8:48 pm tarafından aydin-28

» taşın üçgen şeklinde delinmesi bir define işareti midir?
    Çarş. Ara. 18, 2013 8:05 pm tarafından 56476364528

» deneme
    Paz Kas. 24, 2013 7:54 am tarafından CANTAR

» buldugumuz bir taş
    Ptsi Eyl. 09, 2013 4:54 pm tarafından cansu

» Eski rum evleri ve definesi
    Ptsi Eyl. 09, 2013 4:46 pm tarafından cansu

» kaya işaretler
    Cuma Eyl. 06, 2013 11:30 pm tarafından kurt ini

» taştan daire ve dörtgen
    C.tesi Haz. 29, 2013 1:38 pm tarafından yousef

» mağara için bilgi almak istiyorum
    C.tesi Haz. 22, 2013 8:43 am tarafından kurt ini

» Lorenz Dedektör Ürünleri
    Perş. Haz. 13, 2013 2:18 pm tarafından fremd

En iyi yollayıcılar
    CANTAR

magaracı

asel

SİMBAD

aydin-28

novanda

marduktr

styla

MAMİ

hattap

Kimler hatta?
    Toplam 6 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 6 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 83 kişi Perş. Tem. 01, 2010 10:23 pm tarihinde online oldu.
    Paylaş | 

DEFİNE MADEN SU ARAMAK MAKSATLI METAL ÇUBUKLAR KULLANIM VE YAPILIŞ AŞAMALARI

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
    YazarMesaj
    CANTAR

Deneyim seviyesi: 5604

MesajKonu: DEFİNE MADEN SU ARAMAK MAKSATLI METAL ÇUBUKLAR ÇEŞİTLERİ   Cuma Tem. 02, 2010 8:24 am

Uploaded with ImageShack.us
    ICL8038
    LM386 ile Metal Dedektör Devresi

Arkadaşlar çalıştığım işyerindeki bi abime yapmış olduğum ICL8038 ve LM386 üzerine
    kurulu metal dedektörü devresini sizlerle paylaşmak istedim. daha
    ayrıntılı bilgiye Buradan
    ulaşabilirsiniz.

Devrenin denemesi yapılmamıştır ama yapıp çalıştıranlar
    bilinmektedir. devrenin çıkış frekansı 5kHz olarak ayarlandığında (sviç
    sayesinde) altın haricinde başka metalleri görmeyecektir. sviç diğer
    konumda ise gümüş haricindeki diğer metalleri görmeyecektir.

Devreyi denemek için toprağa saplanacak olan (sarı yumurtalı çubuklar
    ) 1 er metre ara ile toprağa saplanacak ve
    iki çubuk arasındaki topraga biraz su dökülürse daha fazla alan taraması
    yapılabilir. ayrıca sinyal çıkışlarını TDA2003
    ile yükseltip toprağa aktarırsak daha derin mesafelerde arama
    yapabiliriz. malesef şu haliyle kaç metreden arama yaptığını bilmiyorum
    ama bu haliyle 5 metreye kadar indiği söyleniyor.
    saygılar…

Metal Dedektör devresinin yapım Aşaması ve bitmiş
    halinin resimleri

Devre Şeması ve PCB

http://gizlihazineler.turkforumpro.com
    CANTAR

MesajKonu: ÇUBUKLAR HAKKINDA İNTERNET ORTAMINDAN ALINTILAR   Cuma Tem. 02, 2010 4:40 pm

mmmmmmmmmm

En son CANTAR tarafından Paz Ocak 05, 2014 9:02 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    wqx1971

Deneyim seviyesi: 1

MesajKonu: Geri: DEFİNE MADEN SU ARAMAK MAKSATLI METAL ÇUBUKLAR KULLANIM VE YAPILIŞ AŞAMALARI   Perş. Eyl. 23, 2010 10:24 pm

slm mc_307 kardeşim ğüzel calışma emeğine sağlık o yapmış olduğun aliminyum cubukların içleri boşmu dolu ise ne var içlerinde aydınlatırsan tşkr ederim saygılar
    CANTAR

MesajKonu: L ÇUBUKLAR HAKKINDA   Salı Ekim 19, 2010 10:50 pm

BANA GELENLERDEN

güzelbir site ben şunu söylemek isterim
    bir arkadaşım bana senin verdiğin tarifin benzerini verdi ama ben denedim bende çalışmadı gerçi hiç bir bakır boru bende çalışmıyor kangurubun A RH+ bunu etkisivarmı yokmu bilmiyorum tarifide şu

2 ADETRADYO ANTENİ
    2 ADETFERİT KÖMÜRÜ
    SARIMAYETECEK KADAR 0.50 BAKIRTEL
    BAKIR BORU
    2 CİNS KALIN VE İNCEAYRICAA....
    FERİTKÖMÜRÜNÜN ÜZERİNE BAKIR TELİ 60 SİPİR SARMAMI BAKIR TELLLERİN UCUNU A......BAĞLAMAMI
    2 UCUNUDA ve BUNLARIN BAKIRA TEMAS ETMEMESİ İÇİN İZOLE ETMEM GEREKTİĞİNİ BU SARIMI KALIN OLAN BORUNU İÇİNE YERLEŞTİRİP İKİ UCUNUDA KAPATMAMI ANTENİ DE KAPATILAN UÇLARIN BİRİNİ AÇIP SADECE FERİT KÖMÜRÜNE DEĞDİRMEMİ BAKIRATEMAS ETMEMESİNE ÖZEN GÖSTERMEMİ ÖBÜR TARAFADA İNCE OLAN BAKIRDAN ELLE TUTULACAK L ŞEKLİNDE YAPMAMI SÖYLEDİ
    YAPTIM AMA ÇALIŞMADI MANTIĞIMIN ALMADIĞIBU BAKIR SARIMININ 2 UCUNUNDA A... YA DEĞMESİ MANTIKLIMI AYRICA İÇİNE BEN CİVAKOYMUŞTUM ONUN ETKİSİ OLMUŞ OLA BİLİRMİ

Tekraredelim
    1)L boru uzun tarafının ağız kısmını iyice kapatıyoruzvekısa tarafından işlemlere başlıyoruz Ferit veya grafit kömürü toz halindeki onuboru içerisine dolduruyoruz 2)pilin içerisindeki kimyasalı boru içerisine uyguluyoruz
    3)pilin içerisindeki kömürü boru içerisine uyguluyoruz
    4)son olarak civayı boru içerisine dolduruyoruz
    5)işlemi bitirmek için kısa tarafıda malzemeler dışarı çıkmıyacak şekildekapatıyoruz kısa boru içerisinde rahat hareket edecek şekilde düzeltmeleriyapıyoruz çapak ve kırık tesfiyesi. cantar ustanın tarifidir

Değerli kardeşim şimdi sana kendi yaptiğim buuygulamayi sirasiyla anlatayim. Denedim ve şuan kullaniyorum.
    1) 50 cm lik 7 mm kalinliğinda içi boş bakir boru (2 adet)
    2)ben borunun bir ucunu çekomastik yerinesanfix denilen (çift karişimli sari mavi karişim yapinca yeşil oluyor)malzemeyle kapattim. Sirasiyla şu işlemi yaptim.
    3) japon pazarindan 1 tl lik 8 adet termometrealdim. 4 ünü bir çubuğa 4 ünü diğer çubuğa uyguladim.
    4) önce kapali yer aşaği gelecek şekilde yukaridan4 adet termometreden boşalttiğim civayi doldurdum. üzerine pilin içindençikardiğim uzun kömürü koydum . Onun üzeerine pilin içindeki kimyasalidoldurdum. Daha sonra tv tamircilerinden aldiğim 15 cm lik ferit kömürünü tozhaline getirerek çubuğun sonuna kadar doldurdum. Ve ucunu da sanfix denilenmalzemeyle kapattim. Daha sonra mengenede yumuşak hareketle 15 cmden civanin olduğu bölüm kisa tarafta olmak şartiyla büktüm. Ikisini de o vaziyette yaptim.
    Dolgu işleminden sonra bükmede itinali yaparsan kirilma yapmiyor. Inşallahyardimci olmuşumdur. Takildiğin bir yer olursa yardimci olmaya çalişirimsaygilar...

Biryerde okudum paylaşmak istedim Malzemecinsleri:Kuarskumu,toz haline getirilmiş pil kömürü,cıva, 1 cm çapında 36 cm boyunda4 adet Karbonlu bakır boru Borularamalzemeler şu şekilde ve sıra ile konulacak Önceparmaklarla tutulan yeri ezilerek kapatılmış çatal ucu olan bakır çubuğun içineilk olarak cıva konulur bu 2,5 cm boru içini dolduracakkadar olmalıondansonra 18 cmtoz haline getirilmiş pil kömürü dahasonrada 15 cm kuars kumu konularak uçlar kapatılacak buçubuk (+) diğerçubuk ta ise tozhaline getirlmiş pil kömürü ile kuars kumu yer değiştirmiş ölçüler değişmemişmalzeme yer değiştirmiş bunada (-) denmişartı ile eksi karşılıklı kullanılıyor meraklısına başarılar.
    Not:2Adet eksi ( _ )2Adetartı ( + )yapılıptoplam 4 çubuk yapılarak kullanılacakmengenedeboru uçlarından birisi parmakla tutulacak şekilde ezilecek ve yuvarlatılacakcıva ve içerisindeki maddelerin dökülmeyeceği bir şekilde olacaktır .Borunundiğer ucu yine malzemeler konulduktan sonra mengenede ezilerek bu sefer Vşeklinde çatal uç haline getirilecektir.Her4 boru bu şekilde yapılacaktır.artıuçlar sağ elde eksi uçlar sol elde tutulacaktır.İşlemleryapılırken cıvayı elinize yüzünüze gözünüze temas ettirmeyiniz.
    Buharınısolumayıınız zehirlidir.
    kullandıgımızmalzemenin özüne bakarsak kuvars kumu camın ham maddesi içindeki silis vekarbon özü bakımından bir nevi dedektor diyot .malzemedizimine göre civa +karbon +silis +bakır tekrardan civa ile irtibatından kapalıbir devre olusturmakta cevrede olusan manyetik akımlar neticesinde bir elektromotor kuvveti oluşmakta dönme etkisi sağlanmaktadır. iyinetice almak için cıplak ayakla kullanmak gerekir.nedeniyeryüzünde var olan düşük frekansların yer dalgaları ile yayılım gösterdiğiiçin en iyi sinyal alma topraklanarak olur. kuvarskumunu akvaryumculardan bakır boruyu soguk makına tamırıyle ugrasanlardansanayiden cıvayıda aktarlardan halk tababeti yapanlardan soracaksınız artık

selam, bi konuda bilgi istiyeceğim ; iki bakırcubuk ve bele takılan bakır bir kemer kemerin üzereinde aranan madene göreyerleştirilebilen soket girişleri mevcud !!belde bulunan kemerin ayakkabınınaltına kadar uzanan ve toprağa daha rahat temas etmesi için at nalıyla birleştirilmiş uzuntısı mevcud .
    Kullanan kişi yere bir altın gömüp biristikamet belirliyor ve istikamete doğru yol alıyor .Buluntunun üzerinegeldiğinde yaklaşık 1-1.5 mt sapmayla derinlik veriyor ve buluntunun altın,gümüşyada kemik var mezar yeri şeklinde ayrıntılı bilgi verebiliyor.soru: calışma mekaniği hakkında bilgisi olanvar mı ?2)soketleri yerleştirdiği yerde bi entegreolduğundan bahsetti mümkün olabilir mi?...

Paramız Artmadı Senin 1 Paran,Benimde hala 1 Param Var.
    Bende 1 Bilgi Vardı.
    Sendede 1 Bilgi Bilgileri Değiştirdik.
    Bak Şimdi Seninde 2 bilgin.
    Benimde 2 bilgim oldu...

---***İŞTE BİZ BUNA PAYLAŞIM DİYORUZ***---

(HAYATA DAİR CEVAPLARI TAM ÖĞRENMİŞTİK Kİ SORULARI YENİ SORULARLA DEĞİŞTİRDİLER)...
    CANTAR

MesajKonu: bir çubuk uyğulaması daha   C.tesi Ocak 22, 2011 12:56 pm

Bir bu işe gönül vermiş arkadaşımızın uyğulaması deneyip denememek size kalmış deneyen arkadaşlarımızın da sonuçlar hakkında bilgi vermelerini forum ailesi olarak bekliyoruz

MALZEMELER

1) 70 cm boyunda iki bakır boru rekor

2) İyotlu tuz ve kömür tozu

3) iki gül çubuğu

4) kurşun

YAPIMI:

Yukarıdaki malzemeleri tedarik ettikten sonra bakır rekorları el
    tutacak kadar 90 derece kıvırıp sap yapıyoruz. Tuz ile kömür tozunu
    karıştırıp bakır rekorların içine yerleştiriyoruz (bir şişle güzelce
    tepin, hiç boşluk kalmasın). Gül çubuklarını beşer santim arayla bakır
    rekorların uç kısımlarından silme rekorun içine mazak olarak sokuyoruz,
    içindeki tuz ve kömür tozu dışarıya çıkmasın diye. En sonundada
    çubukların uç ve dip kısımlarını kurşunu eriterek döküyor ve
    kapatıyoruz; dikkat bunu yaparken gül çubuklarından yaptığımız mazakları
    beş santim kadar rekorun içine gömmeliyiz ki, rekorların uç ve alt
    kısımlarını en az beş santim dolduracak kadar kurşun haznesi
    bırakabilelim.

ÇALIŞMA MANTIĞI HAKKINDA:

Biliyorsunuz, statik enerji iyonlaşmaya başladığında sabit elektron
    hızı saniyede 370 000 bin km hıza çıkar ve etrafında manyetin alan
    oluşturur. İşte bu enerjiyi de meydana getirebilmek için bir güç
    kaynağına ihtiyaç vardır ve bahsi geçen basit iyon sistemi, tuzun
    metaller üzerindeki kimyasal etkisiyle, kurşun ve bakır reaksiyona
    geçerek enerji üretir. İyonlaşan bakır ve kurşunun enerjisi akıma
    dönüştüğünde etrafında bir manyetik alan oluşturur. Sevgi ve
    saygılarımla, hayırlara vesile olsun.

Paramız Artmadı Senin 1 Paran,Benimde hala 1 Param Var.
    Bende 1 Bilgi Vardı.
    Sendede 1 Bilgi Bilgileri Değiştirdik.
    Bak Şimdi Seninde 2 bilgin.
    Benimde 2 bilgim oldu...

---***İŞTE BİZ BUNA PAYLAŞIM DİYORUZ***---

(HAYATA DAİR CEVAPLARI TAM ÖĞRENMİŞTİK Kİ SORULARI YENİ SORULARLA DEĞİŞTİRDİLER)...

En son CANTAR tarafından Cuma Şub. 11, 2011 6:45 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    talip
    Misafir

MesajKonu: Geri: DEFİNE MADEN SU ARAMAK MAKSATLI METAL ÇUBUKLAR KULLANIM VE YAPILIŞ AŞAMALARI   Perş. Şub. 10, 2011 8:34 pm

slm telefon numarınızı ala bilirmiyim bilginize ihtiyacım var benim numaram XXXXXXXXXXXXXX bana ulaşın ben sizi ararım pale

(talip kardeşim;sanalda şahsi iletişim bilgisi vererek tehlikeli işler yapmamanı haddim olmayarak tavsiye ederim...
    İlla ki birine ulaşmak istersen ÜYE OLDUKTAN SONRA o kişiye özel mesaj atarak dilediğin görüşmeyi sağlama imkanı bulabilirsin...)

DEFİNE MADEN SU ARAMAK MAKSATLI METAL ÇUBUKLAR KULLANIM VE YAPILIŞ AŞAMALARI

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
    1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
    » ATM Kullanım Kılavuzu
    » DEFİNE ARAMA MAKSATLI AĞAÇ DALLARINDAN YAPILAN ÇUBUKLAR
    » ANTİK ZAMANDA MADEN İŞÇİLİĞİ
    » ESET NOD32 Antivirus 3.0.669 TÜRKÇE (32BİT & 64BİT) (FULL) / SINIRSIZ SÜRE KULLANIM