GİZLİHAZİNELER DEFİNECİLER AKADEMİSİ
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» 2013 -OCAK AYI İŞTİMASI YAPALIM Bİ GARDAŞLARDAN KİMLER VAR.
Çarş. Tem. 06, 2016 10:29 am tarafından korasoglu

» 14-mart-2015
C.tesi Mart 14, 2015 8:32 am tarafından BORAN38

» KARE-DİKDÖRTGEN OYMALAR ve ÇÖZÜM UYĞULAMALARI
Ptsi Eyl. 29, 2014 5:08 am tarafından kılıç3838

» sümbül...
Salı Eyl. 02, 2014 12:36 pm tarafından Battal Ebrail

» taşın üçgen şeklinde delinmesi bir define işareti midir?
Çarş. Ara. 18, 2013 8:05 am tarafından 56476364528

» deneme
C.tesi Kas. 23, 2013 7:54 pm tarafından CANTAR

» buldugumuz bir taş
Ptsi Eyl. 09, 2013 3:54 am tarafından cansu

» Eski rum evleri ve definesi
Ptsi Eyl. 09, 2013 3:46 am tarafından cansu

» kaya işaretler
Cuma Eyl. 06, 2013 10:30 am tarafından kurt ini

» taştan daire ve dörtgen
C.tesi Haz. 29, 2013 12:38 am tarafından yousef

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 114 kişi Cuma Nis. 24, 2015 10:17 am tarihinde online oldu.
RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

40 merdiven3

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 40 merdiven3 Bir Perş. Ağus. 19, 2010 4:15 am

ağırtaş

YUKARDAN DEREDEN AŞAĞIYA DOĞRU MERDİVENLERE ULAŞACAĞIZ

2 Geri: 40 merdiven3 Bir Perş. Ağus. 19, 2010 4:18 am

ağırtaş

3 Geri: 40 merdiven3 Bir Perş. Ağus. 19, 2010 4:22 am

ağırtaş

4 Geri: 40 merdiven3 Bir Perş. Ağus. 19, 2010 4:24 am

ağırtaş

5 Geri: 40 merdiven3 Bir Perş. Ağus. 19, 2010 4:27 am

ağırtaş

MERDİVENLERİN KARŞISINDAKİ YAMAÇTAYIM ORDAN ÇUKUR TARAFI GÖRÜNTÜ

6 Geri: 40 merdiven3 Bir Perş. Ağus. 19, 2010 4:30 am

ağırtaş

7 Geri: 40 merdiven3 Bir Perş. Ağus. 19, 2010 4:34 am

ağırtaş

8 Geri: 40 merdiven3 Bir Perş. Ağus. 19, 2010 4:39 am

ağırtaş

MERDİVENLERİN BİTTİĞİ YERDEN SAĞA DÖNERKEN

9 Geri: 40 merdiven3 Bir Perş. Ağus. 19, 2010 4:42 am

ağırtaş

10 Geri: 40 merdiven3 Bir Perş. Ağus. 19, 2010 4:44 am

ağırtaş

11 Geri: 40 merdiven3 Bir Perş. Ağus. 19, 2010 5:00 am

ağırtaş

BU FOTOYU YENİ EKLİYORUM TAM KARŞI KAYALIKLARDAN ÇEKİLMİŞ MERDİVENLER GÖRÜNMÜYOR AMA ÇİZMEYE ÇALIŞTIM BURAYI YAPAN İNSANLAR NEREYE GİDİYOLARMIŞ ÖZELLİKLE KIŞIN NEREYE GİRİYOLARMIŞ AKLIM ALMIYOR. NERDE BU GİRİŞ...

12 Geri: 40 merdiven3 Bir Perş. Ağus. 19, 2010 9:13 am

Misafir

Misafir
fotoğraflarında merdivenin
cevabını bulabilmek için çok inceledim inanın samimiyetimle
söylüyorum belirgin ve net bir işaret yakalayamadım.uzak çekimdeki
foğraflarınızda zaten el işçiliği olsaydı net belli olurdu yani MERDİVEN GİBİ
mesela merdiven ilk bakışta hemen dikkat çekiyor neden?çünki el işçiliği hemen göze çarpıyor. bu olumsuzluklar aklımıza şöyle bir soru getirebilir.
medeniyet vy çetevy eşkiya bu merdivenleri geçiş noktası olarakta kullanmış olabilirler
medeniyet işçiliği olmuş olsa idi bu merdivenlerin sonunda net belirgin mağara işareti
olması gerekirdi mağara işareti ise aynen şu tarif ettiğim şekilde olur.
bir kavun düşünün bu kavunu tam ortasından ikiye ayırın ve bu kavunun
yarısını bu kayaya yapıştırın
aynen bu tarif ettiğim elips dayre şeklinde işaret olması gerekirdi.
diyeceğim şu ki
MERDİVENİN SON BASAMAĞININ NEREYE GİTTİĞİNİ ANLAMAK İÇİN
senin yapman gereken bişey var
dereden merdivenlerden çık ve son basamağa geldiğinde bir sağına birde soluna ve tam karşına bak
bu tarif ettiğim işaret şeklini görebilecekmisin

13 Geri: 40 merdiven3 Bir Perş. Ağus. 19, 2010 9:25 am

Misafir

Misafir
üstten 3 nolu fotodaki kayada oyuk olan kayanın diğer kayalardan çok farklı
bu fotoyu çözmeye çalışıyorum
bu kayadaki oyuk doğalmı vy işaret vardı da donradan kırılmamı oldu
bunu çözmeye çalışıyorum
eğerki bu kayadaki oyuğun gerçek oyma olduğunu kanıtlıyabilirsek sonuca ulaşma şansımız çok çok fazla.ve bu merdivenlerinde anlamını çözmüş olacağız

14 Geri: 40 merdiven3 Bir Perş. Ağus. 19, 2010 10:13 am

aydin-28

öncelikle bu bölgenin geçmiş tarihi araştırılmalı benim kanımca.merdivenin yapılış gayesi çözülmeli.resimler incelendiginde merdivenlerin çıkıldıgı alan veya inildigi yere hemen merdivenlerin sag tarafında bulunan topraklı araziden iniş ve çıkıs yolu daha müsait görünüyor.bu topraklı araziden iniş ve çıkışlar müsaitse o zaman ilk soru şu.daha kolay bir yol varken neden o kayalar işlenerek bukadar zahmete girilip o merdivenler yapıldı.yoksa merdivenlerin yapıldıgı bu tarihte burası geçit vermiyormuyduda yapıldı.ayrıca bu merdivenlerden hiçbir binek veya yük taşıyan hayvanların inip çıkması mümkün görünmüyor o zaman burası bir yol olarak yapılmış olamaz.sadece insanlara has özel bir gaye için yapıldıgı kesin.merdivenin çıkıldıgı alan bir gözetleme kulesi veya başka bir amaç için uygun degil bu amaç için yapılmış olsa idi aynı tepenin zirvesi seçilirdi.yalnız bir ayin alanı merasim alanı için merdivenlerin çıktıgı alan çok müsait.merdivenlerin bittigi her iki noktadada aşagısı dere olan yer ve yukarıdaki düzlük alanda iyi bir araştırma yapılmalı düzlük alanda ayin ve merasim yapıldıgına dair herhangi bir emare aranmalı yoksa araştırmalar çevreye kaydırılmalı mutlaka birşeyler var bulunan emarelerde bu merdivenin niçin yapıldıgını ortaya koyacaktır.çözüm merdivenin niçin yapıldıgı sorusundan geçiyor.

15 Geri: 40 merdiven3 Bir Perş. Ağus. 19, 2010 11:44 pm

ağırtaş

SELAM METİN KARDEŞ DEDİĞİN GİBİ O BÖLGEDE ÇOK GEZMİŞİM BİR İŞARET BULMAK İÇİN AMA YOK YOK YOK NASIL OLURDA BİR İŞARET OLMAZ AKLIMIZ ALMIYORDU TAMAM DİYELİMKİ MERDİVENLERİ BİR MEZAR YADA MEZARLIK ALANA GİDİYOR ONUDA KABUL EDELİM PEKİ BU İNSANLAR YUKARDAMI KALIYOLARDI AŞAĞIDAMI DİYELİMKİ SU ALMAYA AŞAĞI İNİYOLARDI O BÖLGEDE SUYU ALMANIN DAHA KOLAY YOLLARI VAR MERDİVENLER LÜZUMSUZ SU İÇİN AŞŞAĞIDA KALIYOLAR DİYELİM YUKARIYA ÇIKMAK İÇİN GENE MERDİVENLERLEN O KADAR UĞRAŞMAYA DEĞMEZ KENARINDA TOPRAKLI ARAZİ VAR BİR İKİ VİRAJLAN HEMEN YUKARDASIN AKLIM ALMIYOR YUKARDAKİ O YUVARLAK ÇUKURLAN BİR BAĞLANTISI OLABİLİR DEDİĞİNİZ GİBİ TEK BELLİ İŞARET O

16 Geri: 40 merdiven3 Bir Perş. Ağus. 19, 2010 11:50 pm

ağırtaş

SELAM AYDIN-28 KARDEŞ ŞÖLE DİYELİM BU MERDİVENLERİNDE YAPILMA AMACINI BULDUK MEZAR AYİN YADA DAHA DEĞİŞİK ŞEKİLLER İÇİN SONRA İKİNCİ SORU BU İNSANLAR DERENİN İÇİNDEMİ KALIYOLARDI NERDE KALIYOLARDI DIŞARDAMI DEREDE HİÇBİR ŞEKİLDE KALINTI YOK DUVAR KESİLMİŞ TAŞLAR VS YAŞANTI YERLERİ NASILDI VEDE NERESİYDİ YOKSA KAYANIN İÇİNDE BİRYERDEMİ SAYGILAR...

17 Geri: 40 merdiven3 Bir Cuma Ağus. 20, 2010 3:33 am

CANTAR

forum kendine gelmeye başladı ve gerçek mantıklı yorum yapılma çalışmalarıda hoşuma gitti evet bu merdivenlerdeki yapılış amacı ne merdivenler arasında kesintili bir yer yapılmamış olması yani düşman tarafından bir baskın korkusunun olmadığını gösteriyor geriye burası ikamet edilecek bir yer değil bir tapınak olabilir ama hiç haç yok istavroz yok açılmış hiç mağara benzeri bir yer yok o zaman geriye ne kalıyor kapalı bir mağara olabileceği gizlenmiş kapatılmış kayalar içine oyulmuş mezar burada tek tek yapılmış olsa birşeyler bulunabileceği olasılsıklar dahilinde ama gel sen burayı karşına al ve kare kare fotograflarını sağdan sola doğru panoramik görüntü çeker gibi çek merdivenlerin başlangıcından sonuna kadar karelendir merdivenlerin en üst kısmının ve orta kısımlarının sağını solunu iyice incele irdele muhakkak bir ip ucu çıkacak hep beraber rahat edeceğiz birimizin gözünden kaçanı bir diğerimizin görebileceğine ve konunu çözebileceğimize inanıyorum.

http://gizlihazineler.turkforumpro.com

18 Geri: 40 merdiven3 Bir Cuma Ağus. 20, 2010 8:44 am

ağırtaş

selam inanırmısınız arkadaşlar o yerin gizemi ve nasıl bir amaç için yapılmış olan merdivenlerin cevabı benim için çok önemli yıllardır bu bölgeye yakın köyde kalıyorum ve hiçkimsenin birşey bilmemesi kulakdan dolma laflarıylan birşeyler söylemeleri beni çok üzüyor. birşey bilmiyor vede söyliyemiyorlar yakın bir zamanda tekrar gidip o merdivenleri baştan sona kadar temizleyip ilk haline çevireceğim vede fotolarını sizlerlen paylaşacağım bakın nasıl bir yer saygılar.

19 Geri: 40 merdiven3 Bir Cuma Ağus. 20, 2010 9:02 am

CANTAR

şu işaretlediğim yerleri incele bir giriş bulabilecekmisin bakalım

http://gizlihazineler.turkforumpro.com

20 Geri: 40 merdiven3 Bir Perş. Eyl. 23, 2010 12:25 pm

novanda

ARKADAŞIM ÇIKILAN MERDİVEN İŞARETTİR
AMA SENİNKİSİNDE BASAMAK SAYISI ÇOK FAZLA BENCE İŞARETTEN ZİYADE KULLANIM AMAÇLI SAYILARI 3 5 7 9 U GEÇMEZ EĞER YOK DERSEN İSTİSNA OLSUN BİRDE İLK KİLİSE VE İBADET HANELER YÜKSEK YERLERE YAPILIR VE DAR MERDİVENLERLE ÇIKILIR DİYE BİLİYORUM
ORANIN TARİHİ VEYA COĞRAFYASI HAKKINDA HİÇ BİR BİLGİM YOK
FAKAT BİR İSTİSNA EN DAR OLAN MERDİVENİN KENARINA YADA MERDİVEN BİTİMİN DE SAĞ KÖŞEYE BAKILIR
HİRİSTİYANLIK DİNİNDE SAĞ EL KÖTÜ DÜR
DİNİMİZDE İSE SOL EL TEMİZLİK AÇISINDAN YENİ FARKETTİM
PARDON MERDİVENLERİN NET GÖRÜLDÜĞÜ FOTODA DİREK SAĞ ÜSTE Bİ YER VAR ÜSTÜ OVAL ALTI DİKDÖRTGEN Bİ BAK SANKİ HORASAN HARCI VAR GİBİ UMARIM DOĞRUDUR
BİZİDE AYDINLAT

21 Geri: 40 merdiven3 Bugün 8:50 am

Sponsored content

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]